Co říká Petra Kaldová z AZS 98

Na setkání podnikatelského klubu Business for Breakfast v Plzni, v roce 2013, jsem se setkala se zástupcem společnosti Business Success, panem Martinem Kepkou. Naprosto mne uchvátilo jeho výstižné představení, které vypovídalo o všem:

 

„Máte-li z podnikání depku, zavolejte pana Kepku!“

 

Domluvila jsem si s Martinem osobní schůzku, protože jsem měla pocit, že se s firmou plácáme od devíti k pěti. Po pár upřesňujících informacích bylo rozhodnuto – absolvovat seminář Jsem dobrý šéf a taky Motivační seminář pro vedoucí pracovníky – a přínos byl pro firmu hned a hmatatelný: zbavila jsem se jednoho „vele tygra“ – jednoduše řečeno zaměstnance bez přínosu, tzv. spotřebič. J Naše společnost tak díky BS začala šetřit cca 320.000,00 Kč ročně.

Po „Motiváku“ následoval malý Komunikační kurz – Business Success mi otevřel oči i cestu, jak k mému vysněnému cíli: zavedení funkčního systému do naší společnosti.

Nešli jsme mílovými kroky, ale spíše malými, jistými krůčky. A v procesu stále pokračujeme. V současné době máme vytvořenou strukturu společnosti, pracujeme na sepsání popisů pracovních míst – čerpáme know-how z Workshopu a publikace pana Rance Jak sepsat klobouky – to je přehledný a jednoduchý návod, jak popis vhodně zpracovat. Workshop vedoucích pracovníků proběhl přímo pod vedením Pavla Rance v naší firmě – to byla další skvělá akce!

Záhy jsem si uvědomila, jak je pro mě přínosné spolupracovat s renomovanou firmou a vzdělávání zajistit nejen vrcholnému managementu, ale i provozním vedoucím.

Takto jsem shrnula spolupráci s BS v roce 2016! Dnes, v roce 2022 musím potvrdit, že i díky BS jsem, kdo jsem a jsem tam, kde jsem… 😊

Jmenuji se Petra Kaldová a od roku 2014 jsem ředitelkou společnosti AZS 98. Společnost prošla v letech 2017 – 2019 určitou restrukturalizací – vytvořili jsme rodinný holding firem AZS 98 HOLDING, který s hrdostí nazýváme rodina firem AZS 98. Holdingu šéfuju od roku 2019. Hlavním pilířem našeho rodinného podnikání je recyklace stavebních a demoličních odpadů a využívání recyklovaného kameniva ve stavebnictví. Celkem zaměstnáváme zhruba 100 lidí.

A jakou roli v našem firemním životě hraje právě Business Success?

Jedním slovem: VÝZNAMNOU!

Na prvním místě musím vyzdvihnout mého dlouholetého konzultanta – Martina Kepku, se kterým každý měsíc vyhodnotíme co se povedlo, co potřebuje ještě poladit, kdo potřebuje nalejvárnu a kdo potřebuje vylejt 😀 … Né, dělám si legraci, s tím „vylejváním“ – právě díky Martinovi a BS jsem na tuhle problematiku změnila názor! Doporučil mi seminář „Jsem dobrý šéf“, a tam jsem zjistila, že zaměstnanci se musí důkladně proškolit, zaučit, vzdělávat a vést je! Díky tomu máme velmi malou fluktuaci pracovníků.

Další ikonou, kterou musím vyzdvihnout je Rasťo Zachar – jeho interní semináře, které dodal do AZS 98, ať už to byl Motivační seminář pro vedoucí pracovníky, Finanční management nebo Schopnosti vůdce, byly fenomenální a shledaly se s uznáním i od našich zarputilých odpůrců vzdělávání.

Je toho ale mnohem víc, co mě „dávalo do formy“, např. semináře: Vedení obchodního týmu, Kde se ztrácí má energie nebo Standardy a vaše prosperita. Zkušenosti mám i s absolvováním workshopu „Jak získat vykonané“, který vedl Bohouš Kuba, skvělý posun v technice komunikace pro mě znamenala aktivní účast na 10-ti denním Komunikačním tréninku v Sezimově Ústí, v době covidu jsem se účastnila i on-line přednášek pana Zachara nebo Ivo Jurmana – některé jsem si „dala“ i dvakrát! A neskutečné postřehy a zprostředkované poučení si pravidelně odnáším z EXECLUBů, kde samotní klienti BS prezentují co se jim povedlo i nepovedlo!

 

Co říci na závěr?

 

Business Success rozhodně doporučuji! Díky informacím, které zavádím do praxe, stálé konzultační podpoře a upřímnému zájmu celého týmu BS pomáhat svým klientům, mám v základu zorganizovanou strukturu firem, umím řídit tým, moji zaměstnanci chodí do práce rádi a rádi pro mě pracují – přemýšlí, jak problémy řešit, přemýšlí, jak pomáhat našim zákazníkům, chtějí a dělají vše pro to, aby naše firmy prosperovaly! Zvládli jsme již i generační výměnu ve firmě a pár nesrovnalostí v osobním životě – protože to, co se naučíte tady, to využijete nejen v práci, ale i doma!

Pořád je co zlepšovat, stále máme chuť se vzdělávat. Díky BS šetříme nemalé peníze, protože jejich vzorce, zavedené do praxe prostě fungují! U tohoto bodu jsem si vzpomněla, jak mi táta od dětství vštěpoval, že nejsme tak bohatí, abychom mohli kupovat levné věci… A taky mi teď došlo, kolik času jsem díky BS mohla z kolonky čas pro firmu přejmenovat v diáři na čas pro rodinu a čas pro sebe!

 

Brzy to bude 10 let, co jsem se s panem Kepkou poprvé setkala…

Ve spolupráci s Business Success bude rodina  firem AZS 98 rozhodně pokračovat i v následujících letech.

A víte co?  Už nemám depku, protože mám pana Kepku! (z Business Success)! 😊

 

Petra Kaldová

ředitelka společnosti AZS 98